Category Archives: Oto Hasar

Sürücüler ‘kaza yaptım’ demekten korkmasın

OTO EKSPERI ADNAN ERTAN, SIBEL İĞSIZ VE ADEM İREN

 

BÜNYAMİN KÖSELİ www.zaman.com.tr

Oto eksperleri, doğru hasar tespiti yapmak için bir dedektif titizliğiyle çalışıyor. Eksperlere göre araç sahipleri kaza yaptım demekten korkuyor ve yalan söylüyor. Sürücülerin yaptığı hileler duyanı hayrete düşürüyor.

Örnek Kaza Tespit Tutanağı

Türkiye’de Sigortacılık

Türkiye’ de 19.yy’ın ikinci yarısından önce sigortacılıktan söz etmek pek mümkün değildir. Bazı Anadolu köylerinde bu tarihten önce gereksinme halinde yardım sağlamak, halkın uğrayacağı zararı karşılamak amacıyla sendikalar kurulduğu, esnaf kuruluşlarının ölüm ve hastalık durumlarında üyelerine yardım amacıyla örgütlendikleri bilinmekteyse de bunlar gerçek anlamda sigorta olmayıp, güvenlik, yardımlaşma, sosyal dayanışma düşüncesi ile oluşturulmuş kuruluşlardı. Bunlar da birkaç köye özgü kalmış, Anadolu’ ya yayılarak bir gelişme gösterememişlerdi.

bahcesehir evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat sisli evden eve nakliyat bakirkoy evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat sariyer evden eve nakliyat bafa evden eve nakliyat evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat sariyer evden eve nakliyat uskudar evden eve nakliyat bagcilar evden eve nakliyat atasehir evden eve nakliyat sisli evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat beylikduzu evden eve nakliyat